A Műcsarnok előre menekül: közleményt adtak ki, hogy ők betartják a (homofób)törvényt
Reigl Judit kiállításával kapcsolatban tartották fontosnak ezt tudatni a világgal.
Reigl Judit kiállításával kapcsolatban tartották fontosnak ezt tudatni a világgal.
Reigl Judit világhírű magyar festőművész 2007-ig, párja haláláig élt együtt Betty Andersonnal. Állítása szerint ezután alkotni sem tudott, miután elment szerelme, teljesen üresnek látott mindent.
Szárnyalás – Vol – Flight, Reigl Judit figurális festészete címmel tárlat mutatja be a három éve elhunyt világhírű művész munkáit a Kiscelli Múzeum Templomterében. A kiállítás egyik kurátorával, a művész által a hagyatéka kezelésére létrehozott alapítvány tagjával, Cserba Júliával beszélgettünk.
Nem először és bizonyára is nem utoljára történik meg az, hogy egy művészetében következetes, építkező, szellemi szabadságáért és művészi víziójáért az anyagi biztonságról – de legalábbis egy kényelmesebb életről – lemondó alkotónak az életműve utolsó éveiben vagy halála után fénylik fel igazán. Akkor lesz szélesebb körben ismert és keresett, műveinek akkor lesz magas az ára, amikor ezt a művész már nem, vagy csak nagyon rövid ideig tudja élvezni.
„Az emberiség nagy része egész életében süket és vak”, „Magyarországon születni súlyos hendikep” – erős állítások, mögötte pedig egy különleges életmű, Reigl Judit munkássága, melyről most Gát János beszélgetőkönyvéből tudhatunk meg többet.
Páratlanul gazdag életművét hét évtized alatt Franciaországban hozta létre Reigl Judit, a múlt pénteken 97 éves korában elhunyt egyik legismertebb magyar származású képzőművész, akinek az utóbbi időben már rekordáron keltek el az alkotásai a hazai és a külföldi aukciókon is.
Reigl Judit festménye 128 millió forintért kelt el a Sotheby's árverésén. A festőnő műveinek ára meredeken ível felfelé.